Uitgelicht

Op zoek naar schans Lammen | kom kijken 9 september!

5 september 2018

Al meer dan een jaar loopt de zoektocht naar schans Lammen, opgezet door Sjaak van de Geijn van de Tuin van de Smid, en opgepakt door RAAP (archeologisch adviesbureau). De schans Lammen of de Lammenschans was een schans (militair verdedigingswerk) die door de Spanjaarden gebruikt werd tijdens het beleg van Leiden (1573-1574).

 e eerste stap van de zoektocht bestond uit bureauonderzoek waarvoor historische en hedendaagse kaarten over elkaar werden gelegd. Op basis hiervan vond RAAP twee mogelijke vindplaatsen. Op zondag 9 september start op één van die locaties veldonderzoek, aan de rand van onze wijk. 

Wil je mee kijken?

Kom dan op zondag 9 september om 12.45 uur of om 14.45 uur naar De hooiberg van De tuin van de Smid in park Cronesteyn.

Ruurd Kok (RAAP) geeft een korte toelichting op het bureauonderzoek. Hierna lopen we naar de boorlocatie lopen waar zijn collega’s aan het werk zijn.

Lees nog meer over schans Lammen:

https://www.leidschdagblad.nl/leiden-en-regio/op-zoek-naar-de-schans-lammen

 

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *