Uitgelicht

Groen als grote afwezige in wijk Cronestein. Bekijk de resultaten in ‘Het Ontbrekende Park’.

Schermafbeelding 2022-11-07 om 10.26.27
7 november 2022

Aan groene perken en parken is een groot gebrek in de wijk Cronestein. De wijkvereniging kaart regelmatig bij de gemeente Leiden aan dat groen ontbreekt in de nieuwbouwplannen, en meermaals wordt dit bezwaar afgedaan met het feit dat dit minder noodzakelijk is omdat Polderpark Cronesteyn ‘om de hoek’ ligt. Maar is dit wel zo? Jaap Bierman, bewoner in de wijk, viel het op dat het ’tijdens een wandeling relatief lang duurt’ voordat hij een groen gebied of park tegenkomt. Meten is weten was zijn motto, en heeft van heel Leiden met kleurcodes in kaart gebracht wat de maximale loopafstand tot een park is. En de resultaten zijn zorgwekkend. Lees hier meer over in zijn artikel: ‘Het Ontbrekende Park’ (2022).

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *